
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 470 pF |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Tolerance | 10 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Height | 550 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Thickness | 0.55 mm |
| RoHS | Compliant |
| Max Length | 1.05 mm |
| Max Width | 550 µm |
| Min Length | 950 µm |
| Min Width | 450 µm |
| Max Thickness | 550 µm |
| Min Thickness | 450 µm |
Stock: 16853
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07506
Ext.Price$0.07506
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07506 | $0.07506 |
| 10 | $0.02753 | $0.27530 |
| 50 | $0.02036 | $1.01800 |
| 100 | $0.01505 | $1.50500 |
| 500 | $0.01000 | $5.00000 |
| 1000 | $0.00752 | $7.52000 |
| 3000 | $0.00573 | $17.19000 |
| 5000 | $0.00436 | $21.80000 |
| 10000 | $0.00436 | $43.60000 |
